Ремонт перетворювачів частоти (ПЧ) і пристроїв плавного пуску (ППП)
1. Хто ремонтує перетворювачі частоти і пристрої плавного пуску Данфосс (Danfoss)?
2. Який термін гарантії на приводну техніку Данфосс (Danfoss)?
3. Як проводиться гарантійний і післягарантійний ремонт ПЧ і ППП Данфосс (Danfoss)?
4. Чи ремонтуються електронні плати перетворювачів частоти і ППП?
5. Чи можна відремонтувати ПЧ, якщо поставщик не має свого сервісного центру в Україні?
6. Чому не завжди доцільно робити діагностику?
7. Чи буває безкоштовна діагностика перетворювачів частоти і пристроїв плавного пуску?
8. Чому появляються «самозвані» сервісні центри по ремонту перетворювачів частоти?
9. Що говорять на форумах про спеціалістів по перетворювачах частоти?
10. Яке повинно бути оснащення сервісного центру?
11. Чому купувати перетворювачі частоти в сертифікованому сервісному центрі вигідно для ВАС?
12. Що зображено на фотографії, ремонт чи діагностика перетворювача частоти?
1. До сервісного обслуговування приводної техніки компанія Данфосс (Danfoss) відноситься досить відповідально, і саме тому у більш ніж в ста країнах світу має свої сервісні центри. В Україні гарантійний і післягарантійний ремонт перетворювачів частоти (преобразователей частоты) і пристроїв плавного пуску (устройств плавного пуска) компанії Данфосс (Danfoss) проводить сервісний центр науково-виробничого підприємства «ТехноСервісПривід». Треба відзначити, що свої сервісні центри в Україні мають далеко не всі поставщики перетворювачів частоти і пристроїв плавного пуску.
2. Що стосується гарантійної заміни, чи гарантійного ремонту перетворювачів частоти і пристроїв плавного пуску Данфосс (Danfoss), то вони виконуються на протязі гарантійного строку, термін якого для України становить 12 місяців з дня продажу, але не більше 18 місяців з дня випуску. На цю обставину необхідно звертати увагу, щоб не попасти в неприємну ситуацію, наприклад, торгуюча організація продала перетворювач частоти, який вже пропрацював три роки і дала Покупцеві гарантію 12 місяців, вводячи його в оману. Звичайно, на такий перетворювач частоти гарантія від заводу-виробника вже не розповсюджується, хоча для деяких європейських і американських компаній гарантія може бути до 36 місяців.
3. Якщо для Вас не цікаво, яким чином виконується гарантійний ремонт перетворювачів частоти чи пристроїв плавного пуску, то яким чином виконується післягарантійний ремонт Вам необхідно знати. Незалежно від того, чи це гарантійний чи післягарантійний ремонт він виконується однаково з використанням оригінальних запасних частин, які поставляє завод-виробник Данфосс (Danfoss). На запасні частини дається гарантія 6 місяців, при умові, що післягарантійний ремонт проводив сервісний центр, а при гарантійному – до дати закінчення стандартної гарантії на перетворювач частоти чи на пристрій плавного пуску.
4. Що стосується ремонту електронних плат, то ні один завод-виробник перетворювачів частоти, в тому числі і Данфосс (Danfoss), не дозволяє своїм сервісним центрам їх ремонтувати. Саме тому ні один сервісний центр не має схем електричних принципових, апаратних засобів програмування і стендів для тестування електронних плат і модулів. Такий підхід заводів-виробників до ремонту електронних плат перетворювачів частоти можна зрозуміти, адже навіть після виявлення несправності усунути її надто складно, а в більшості випадків і неможливо. Річ у тому, що сучасні електронні плати мають декілька шарів і усунути несправність в середніх шарах просто неможливо. Далі, замінити планарну мікросхему покрику лаком з контактними площадками не тільки по периметру, а і під мікросхемою можна тільки за допомогою спеціальних паяльних станцій в заводських умовах. І останнє – відремонтована електронна плата буде мати низьку надійність і може привести до більш масштабної аварії.
5. Як згадувалося вище, що крім Данфосс (Danfoss) свої сервісні центри мають ще один-два поставщика перетворювачів частоти і пристроїв плавного пуску, і більшість покупців вимушені звертатися в наш сервісний центр з проханням відремонтувати їх обладнання. Якщо вийшли з ладу силові IGBT-транзистори, або силові діоди чи тиристори, а електронна частина справна, то ми ще зможемо Вам допомогти. В іншому випадку – Ви ж самі розумієте, що відремонтувати любий електронний пристрій без запасних частин і схем електричних принципових дуже складно і по «зубам» тільки професіоналам, яким це цікаво само по собі, або тим, які на цьому заробляють собі на хліб. Наш сервісний центр інколи займається і ремонтом електронних плат перетворювачів частоти великої потужності, але без особливого ентузіазму і не тому, що ми не вміємо цього робити, а тому, що це економічно не вигідно для нас.
6. Тепер про діагностику – якщо Ваш перетворювач частоти Данфосс (Danfoss) на гарантії і у Вас виникли якісь проблеми з його роботою, то не спішіть звертатися в сервісний центр провести його діагностику і ремонт. Річ в тому, що у більшості випадків перетворювачі частоти і ППП відповідають всім технічним характеристикам, які гарантує завод-виробник, а проблеми виникають при неправильній настройці, або при неправильному виборі обладнання. Пам’ятайте, що діагностика, проведена у випадку необґрунтованих претензій до працездатності приводної техніки, є послугою платною і оплачується клієнтом.
7. Можливо хтось скаже, а от в інших сервісних центрах діагностика перетворювачів частоти і пристроїв плавного пуску виконується безкоштовно. Але судіть самі – привезли Вам перетворювач частоти весь в пилюці, мазуці і Ви начинаєте його розбирати, тестувати, провіряти і т.д. Вимазалися, але провели діагностику, склали звіт, а Вам замовник за це подякував, забрав перетворювач частоти і поїхав додому. Мабудь за одну подяку рідко хто буде займатися такою роботою і тратити свій час, тому безкоштовна діагностика може бути лише тоді, коли ви будете ремонтувати цей перетворювач частоти після діагностики, або будете купувати новий.
8. А тепер про «самозвані» сервісні центри, які «повиростали», як гриби після дощу. Почнемо з того, що багато з тих, хто говорить про ремонт перетворювачів частоти (рос. преобразователей частоты) і пристроїв плавного пуску не завжди можуть його провести. І не тому, що вони погані маркетологи, менеджери, програмісти і таке інше, а тому, що в Україні на сьогоднішній день дуже мало спеціалістів, які мають практичні навики роботи з силовою перетворювальною технікою. Адже хірург, який тільки-що отримав диплом ніколи сам не буде робити операцію, тому, що він не має практичних навиків, а от випускник технічного ВУЗу, або просто менеджер публічно заявляють про те, що вони можуть провести ремонт любих перетворювачів частоти (преобразователей частоты) – адже це реклама, а вона стерпить все.
9. Щоб Ви не подумали, що я згущаю краски стосовно спеціалістів по перетворювальній техніці і часто-регульованому електроприводу, то приведу невелику цитату з одного з форумів по використанню перетворювачів частоти. Текст приводжу без ніяких правок: «Но столкнулся я с проблемой по преобразователю частоты не суть какая и через знакомых перебрал всех и электриков и энергетиков. вопрос в деньгах не стоял, сразу оговорюсь. И "вдруг" оказалось что их то и нету. Я и нахвалили одного и с запоя его выводил, ну вроде запойный должен уметь и кого не обьездил, а нет то спецов, в основном одни пимокаты остались, да и браться за то где думать надо не хотят видимо считают что думать вредно. Нашел я одного решил он мои проблемы. Это один оказался на три города рядом. Вот и найди. Их привозиш а они начинаю контакты проверять соединения, провода на целостность. Да это я и сам умею.»
10. Переглядаючи рекламу деяких сервісних центрів починаєш їм просто «заздрити» - і це вони роблять, і те їм «по плечу», і розцінки навіть виставляють, і любий перетворювач части відремонтують, Можливо і ремонтують, але я особисто мало в це вірю, тому, що навчитися цьому їм практично нема де. Крім практичних навиків потрібна ще спеціальна лабораторія, яка оснащена сучасною вимірювальною апаратурою, осцилографами лабораторними і портативними, струмовими кліщами з індикацією форми струму, спеціальними джерелами живлення, імітаторами навантажень електронних плат, стендами для перевірки силових IGBT-транзисторів, тиристорів і діодів, реальними силовими навантажувальними стендами для «обкатки» відремонтованого перетворювача частоти, мегомметрами, паяльними станціями, антистатичними браслетами і таке інше.
11. Що стосується гарантійного і післягарантійного ремонту перетворювачів частоти і пристроїв плавного пуску компанії Данфосс (Danfoss) в нашому сервісному центрі ми Вам розказали в цій невеликій статті, але і купувати приводну техніку в сертифікованому сервісному центрі вигідно для Вас, адже ми одночасно являємося і зразковим офіційним дистриб’ютором цієї техніки. Вигода очевидна, і ціни привабливіші, і ремонт, і технічна підтримка, і запуск в експлуатацію – з одних «рук», а це важливо зі всіх точок зору. Клієнтів, які купують у нас перетворювачі частоти, пристрої плавного пуску і насосні станції на їх основі, ми ніколи не залишаємо наодинці з їх проблемами і в першу чергу реагуємо саме на їх запит, телефонний дзвінок, лист і т.д.
12. На фотографії наш сервісний інженер розказує і показує Замовнику, як правильно настроїти потужний (800 кВт) перетворювач частоти. В даному конкретному випадку претензії Замовника до роботи перетворювача частоти були необґрунтованими і йому прийшлося заплатити за діагностику і настройку.