ПЕРЕТВОРЮВАЧІ ЧАСТОТИ І ЇХ ВИБІР
Вибираючи перетворювачі частоти ми в першу чергу звертаємо увагу на їх вартість, і, частіше всього, віддаємо перевагу дешевим (бюджетним) перетворювачам частоти. Експлуатуючи такі перетворювачі частоти ми з часом починаємо розуміти зміст розхожого вислову, який полюбляють говорити заповзятливі (предприимчивые) люди: “Ми не такі заможні, щоби купувати дешеві речі”, але мова зараз не про це.
Вибравши перетворювач частоти ми мусимо його запрограмувати, враховуючи режим роботи приводного механізму, параметри двигуна і таке інше. Для цього всі перетворювачі частоти оснащуються локальними панелями (пультами) управління, до складу яких обов'язково входять навігаційні клавіші, за допомогою яких власне ми і програмуємо, дисплей, світлодіоди штатних і аварійних режимів роботи, потенціометр і таке інше.
В залежності від класу перетворювачів частоти локальні панелі управління можуть зніматися, а можуть і не зніматися. Локальні панелі управління у різних перетворювачів частоти різні, але максимальна відстань, на яку можна винести панель управління у всіх перетворювачів однакова і становить 2 — 3 метри. У більшості випадків ми з цим миримося, але дуже часто виникає необхідність винести пульт на декілька сот метрів. Наприклад, є такі насосні станції (російською насосные станции), в яких перетворювач частоти стоїть у машинному відділенні, а кімната оператора на відстані 200 метрів, що в такому випадку робити?
ПЕРЕТВОРЮВАЧІ ЧАСТОТИ І ДИСТАНЦІЙНЕ УПРАВЛІННЯ
Для дистанційного управління перетворювачами частоти використовуються послідовні комунікаційні порти RS 485. Такі порти дозволяють управляти перетворювачем частоти на значних відстанях за допомогою стандартних шин даних Modbus, Profibus, Profinet, Devicenet і таке інше. Крім стандартних протоколів виробники перетворювачів частоти випускають спеціалізовані програмні забезпечення, які дозволяють за допомогою комп'ютера програмувати і керувати перетворювачами частоти на значній відстані.
Наприклад, компанія Данфосс випускає безкоштовне програмне забезпечення МСТ 10 для вводу в експлуатацію і сервісу перетворювачів частоти, включаючи графічне програмування каскадного контролера, таймера реального часу, логічного контролера і планового обслуговування приводної техніки за допомогою комп'ютера.
Для тих, хто звик до штатної локальної панелі управління компанія Данфосс випускає симулятор пульта LCP, який працює через порт RS 485 за допомогою програмного забезпечення «Flash OS Tools 1.25.25.». На моніторі комп'ютера з'являється звична панель управління, за допомогою якої Ви програмуєте і керуєте перетворювачем частоти.
Зверніть увагу, що для використання програмного забезпечення необхідно мати комп'ютер, а для використання стандартних протоколів — промисловий контролер і опціональний модуль зв'язку, що не завжди економічно виправдано. А невже нема інших рішень?
ПЕРЕТВОРЮВАЧІ ЧАСТОТИ — ДИСТАНЦІЙНЕ УПРАВЛІННЯ ЗА ДОПОМОГОЮ ШТАТНОГО ПУЛЬТА
У багатьох може виникнути питання — навіщо придумувати велосипед, коли вже все видумали до тебе? Купив собі контролер, опціональний модуль зв'язку, графічну, або якусь іншу панель візуалізації, написав програмку і спокійно собі управляй перетворювачами частоти, які встановлені за сотні метрів від оператора. Якщо цього замало, то використовуй інтернет, або GSM-модеми і їдь собі відпочивати, а перетворювачі частоти у тебе завжди під контролем. Звичайно це круто, але і коштує немало, і для широкого загалу не по кишені.
Наш сервісний центр розробив технічне рішення, яке дозволяє виносити локальну панель управління перетворювача частоти на відстань до 1000 метрів. Вартість такого рішення майже символічна, правда кабель зв'язку прийдеться купувати, але без нього тільки GSM-модем працює.
Маючи можливість виносити на значну відстань “розкішну” панель управління перетворювача частоти Ви зможете встановити її безпосередньо в кімнаті оператора, або диспетчера і мати вичерпну інформацію про всі параметри станції управління, про всі параметри перетворювача частоти і оперативно реагувати на всі зміни технологічного процесу. Це надасть Вам зручності в роботі.