Станції управління повітродувками очисних споруд

Сервісний центр науково-виробничого підприємства «ТехноСервісПривід»

Енергозберігаючі станції управління повітродувками очисних споруд (СУПОС)


1. Як підтримують «ефективну роботу» аероробних бактерій на очисних спорудах?
2. Яка реальна економія електроенергії на станції управління повітродувками очисних споруд?
3. Чому частотне регулювання використовують не на всіх СУПОС?
4. Що треба знати про вибір потужності для повітродувок?
5. Які виникають проблеми на на станціях управління повітродувками влітку?
6. В якій системі регулювання працюють станції управління повітродувками очисних споруд?
7. Чому повітродувки працюють в режимі пусків/зупинок?
8. Які регулятори необхідно використовувати на СУПОС?
9. Чим можуть зацікавити Вас станції управління повітродувками, які випускає наш сервісний центр?

1. Для «ефективної роботи» аероробних бактерій на очисних спорудах необхідно підтримувати оптимальний вміст кисню в фекальних водах. У більшості випадків цього досягають за рахунок регулювання продуктивності повітродувок за допомогою заслінок, якими перекривають (регулюють) потік повітря при роботі повітродувки на номінальній швидкості. Треба брати до уваги, що потужність повітродувок на очисних спорудах досить таки велика, а споживання електроенергії при такому способі регулювання значне, а при постійному зростанні цін на електроенергію таке регулювання економічно не вигідне.

2. Всі знають про те, що регулювання продуктивності повітродувок можна виконувати за рахунок зміни швидкості приводного електродвигуна, використовуючи частотне регулювання. При такому регулюванні вдається не тільки автоматизувати процес підтримання оптимального вмісту кисню в фекальних водах, а і отримати суттєву економії електроенергії. Як приклад, на повітродувці, потужністю 100 кВт зменшивши частоту на 1 Гц отримали економію 10 кВт, а повітродувка працювала в діапазоні 45 – 46 Гц, от і виходить, що економили 40 – 50 кВт. Це реальні показники, отримані на реальній повітродувці, а не висмоктані з пальця.

3. Якщо частотне регулювання повітродувок таке ефективне, то чому ще не на всіх очисних спорудах його не використовують? Мабудь так питання ставити не коректно, тому, що і не на всіх водонасосних станціях ВНС використовують частотне регулювання, і на КНС, і на артезіанських свердловинах, і на станціях підкачки і так дальше. Скоріше за все у водоканалів немає грошей, щоб придбати таке обладнання, а позику не всім дають. А можливо не всі знають про ефективність частотного регулювання.

4. Тепер декілька слів про вибір потужності перетворювача частоти для станції управління повітродувками очисних споруд. Незважаючи на те, що повітродувки у більшості випадків мають вентиляторну характеристику, але перетворювач частоти для них необхідно вибирати на типорозмір більшим. Це пояснюється тим, що повітродувки можуть тривалий час працювати практично на номінальній потужності. Ну той що? – може спитати кожний з нас, адже потужність перетворювача частоти така сама, як і потужність повітродувки – які тут проблеми?

5. А проблеми виникають, особливо влітку, коли температура оточуючого середовища піднімається до 30 – 40 градусів. Заводи-виробники перетворювачів частоти попереджають про те, що перетворювач частоти не може тривалий час працювати на номінальній потужності, тому, що в такому режимі може перегріватися радіатор (тепло відвід), на якому встановлено силові IGBT-транзистори. Для нас це дивно, а заводи-виробники вважають, що перетворювачі частоти повинний регулювати (змінювати) швидкість, а інакше навіщо їх використовувати. Повітродувки очисних споруд, це специфічне навантаження, тому, щоб не попасти в неприємне положення, необхідно вибирати перетворювачі частоти, потужність яких повинна бути, як мінімум, на типорозмір більшою, ніж їх потужність.

6. Якщо ми вже згадали про те, що станції управління повітродувками очисних споруд працюють дещо в незвичних режимах, то давайте більш детально зупинимося на них. У більшості випадків повітродувки працюють в замкнутій системі підтримання заданого рівня кисню в фекальних водах. Сигнал зворотного зв’язку з датчика кисню поступає на ПІД-регулятор станції управління повітродувками очисних споруд де порівнюється з уставкою заданого рівня кисню, і в залежності від того, чи більше/менше його рівень від заданого, відповідним чином змінює вихідну частоту перетворювача частоти, а відповідно і продуктивність повітродувки.

7. Все буцімто і правильно, але на практиці при такому регулюванні повітродувки працюють практично в режимі пусків/зупинок. Річ в тому, що рівень кисню в фекальних водах змінюється дуже повільно і оптимально налаштувати ПІД-регулятор станцій управляння повітродувками очисних споруд дуже складно, і тому повітродувки працюють так, як сказано на початку цього абзацу. А при такому режимі роботи (пусків/зупинок) перетворювач частоти не дає ніякої економії електроенергії і доцільність його використання підлягає сумніву, адже такий режим робити можна забезпечити і за допомогою пристроїв плавного пуску, які дешевші за перетворювач частоти.

8. А як, все ж таки, як керувати станцією управління повітродувкою очисних споруд, щоб отримати 40 – 50% економії електроенергії, як було сказано в попередніх абзацах? Почнемо з того, що економія може бути і меншою, але 25 – 40% економії також не мало, все залежить від реальних умов експлуатації повітродувки і її технічних характеристик. Для цього необхідно використовувати регулятор, який може підтримувати заданий параметр (рівень кисню) технологічного процесу, який має велику постійну часу.

9. Наш сервісний центр має досвід в виборі, виготовлені і в налаштуванні станцій управління повітродувками очисних споруд і пропонує Вам станції, які реально налаштовані і економлять електроенергію, і реально працюють, як взимку, так і влітку без аварійних відключень по перегріву перетворювачів частоти. Так, як ми зразковий дистриб’ютор і офіційний сервісний партер приводної техніки Данфосс, яку використовуємо в своїх станціях, то і цінова пропозиція і сервісне обслуговування буде кращим, ніж у других поставщиків аналогічного обладнання.

 

Опитування

Якому виробнику Ви довіряєте?
 

Випадкове фото

danfoss-vlt-soft-starter-mcd-200.jpg