Сервісний центр науково-виробничого підприємства «ТехноСервісПривід»
Розрядний пристрій для потужних акумуляторів
1. Хто в Україні випускає розрядні пристрої для потужних акумуляторів?
2. Які підходи використовуються при розряді акумуляторних батарей?
3. Які існують технічні рішення для розряду АБ?
4. Невже експлуатаційники потужних акумуляторних батарей «баловані»?
5. Які технічні рішення використовуються в розрядних пристроях УКЕ 220/150?
6. Які основні технічні характеристики розрядного пристрою УКЕ 220/150?
7. Коли УКЕ 220/150 зупиняє процес розряду акумуляторів?
8. Чому краще використовувати один розрядний пристрій чим декілька?
9. Зовнішній вигляд УКЕ 220/150.
1. В джерелах гарантованого живлення необхідно регулярно проводити контрольований розряд акумуляторних батарей постійним за величиною струмом для того, щоб визначити їх придатність до подальшої експлуатації. Задача на перший погляд нескладна, але, як не дивно, в Україні практично ніхто не випускає розрядні пристрої, особливо для потужних акумуляторних батарей. Так, як «свято место не бывает пусто», то наш сервісний центр почав виготовляти розрядні пристрої для потужних АБ.
2. Є два підходи, які використовуються для контрольованого розряду акумуляторів. Перший підхід – розряд акумуляторної батареї з рекуперацією енергії в мережу живлення, а другий – розсіювання енергії на розрядних резисторах у вигляді тепла. Так, як потужні акумуляторні батареї використовуються, як правило, в джерелах гарантованого живлення електростанцій, то говорити про рекуперацію енергії в мережу живлення абсолютно не актуально, тому ми використовуємо другий підхід, який дешевший і надійніший.
3. При розряді потужних акумуляторних батарей за допомогою резисторів використовується, в основному, два технічних рішення. Перше рішення – розряд на регульований резистор, тобто, в процесі розряду величина опору змінюється таким чином, щоб струм розряду був постійним на протязі всього часу розряду. Друге рішення – опір розрядного резистора постійний, а величину струму підтримують за рахунок широтно-імпульсного регулювання (ШІР). Кожне технічне рішення має свої переваги і недоліки, які ми розглянемо в наступному абзаці.
4. При широтно-імпульсному регулюванні струм розряду акумуляторної батареї дійсно підтримується постійним за діючим значенням, але при цьому в розрядному струмові присутні пульсації, які на думку виробників і експлуатаційників негативно впливають на саму акумуляторну батарею. Крім цього, при ШІР виникають радіозавади, які можуть визивати збої електронного обладнання. При використанні регульованого резистора розрядний струм складно підтримувати постійним, адже при переключенні секцій навантажувального резистора струм змінюється скачкоподібно, а експлуатаційникам, які вже «баловані», це не дуже подобається.
5. В наших розрядних пристроях використовуються обидва технічні рішення, що дає можливість повністю використати їх переваги і практично уникнути їх недоліків. Розрядний пристрій для потужних акумуляторних батарей, які випускає наш сервісний центр, автоматично підтримує струм розряду на заданому рівні за рахунок переключення секцій навантажувального резистора. Точне ж регулювання величини розрядного струму підтримується за допомогою ШІР, яке в процентному відношенні становить не більше 3 – 5% від номінального струму розряду акумуляторної батареї. При такому регулюванні пульсації струму становлять не більше 0,5 А від номінального струму 150 А.
6. Основні технічні характеристики розрядного пристрою для потужних акумуляторів УКЕ 220/150
- напруга акумуляторної батареї 190…236В;
- струм розряду у цьому діапазоні напруги 1 – 150 А;
- мінімальна напруга акумуляторної батареї 50 В;
- струм розряду при мінімальній напрузі 1 – 40 А;
- точність підтримання струму розряду ± 2%;
- пульсації струму розряду не більше 0,5 А
- розрядний пристрій (УКЕ 220/150) переносний, в металевому корпусі;
- масогабаритні показники:
Висота – 870 мм;
Ширина – 570 мм;
Глибина – 400 мм;
Вага – 60 кГ;
- температура оточуючого середовища +5....+350С при нормальних кліматичних умовах;
- на дисплеї індикація:
Струм розряду (завдання);
Струм розряду (дійсний);
Напруга акумулятора;
Час з моменту початку розряду;
Ампер-години (знята ємність з акумуляторної батареї).
7. Розрядний пристрій автоматично підтримує струм розряду на заданому рівні і автоматично зупиняє процес розряду акумуляторної батареї при досягненні одного з запрограмованих значень:
- при зниженні напруги акумуляторної батареї до мінімально допустимого рівня;
- при досягненні заданого часу розряду;
- при досягненні заданого значення знятої ємності в ампер годинах.
8. При виготовлені розрядних пристроїв ми не намагаємося їх мінімізувати, а навпаки, закладаємо великий запас, що дає можливість отримати надійні розрядні пристрої, які працюють практично без рекламацій. Хочемо звернути Вашу увагу на ту обставину, що розрядні пристрої з такими технічними характеристиками в одному корпусі випускає тільки наш сервісний центр. Як правило, в одному корпусі розрядні пристрої на напругу 220 В виготовляють на струм не більше 50 А. Якщо ж Вам потрібний більший струм розряду, то вже необхідно використовувати декілька розрядних пристроїв, що не зовсім зручно і не завжди безпечно.
9. На фотографії зовнішній вигляд розрядного пристрою, який виготовлений в металевому корпусі з колесами для перевозки. На корпусі зручні ручки для переносу пристрою. Локальна панель управління має захисну кришку (на фото ліворуч зверху на корпусі), яка використовується при транспортиру ванні. Всі комплектуючі, в тому числі і вентилятор, європейського виробництва.