Сервісний центр науково-виробничого підприємства «ТехноСервісПривід»
Енергозберігаючі станції управління насосним агрегатом підкачки (СУНАП)
1. Де використовуються насосні станції підкачки?
2. Скільки насосів використовується на СУНАП?
3. Чому на насосних станція підкачки доцільно використовувати частотне регулювання?
4. Який Ви отримаєте подарунок при використанні СУНАП/ПЧ?
5. Чому виникає конфлікт інтересів на станціях підкачки?
6. Чим відрізняється СУНАП від насосної станції ВНС?
7. Коли на станціях підкачки згадують про вічний двигун?
8. Як працюють мембранні баки на насосних станціях підкачки?
9. Які основні режими роботи СУНАП/ПЧ?
10. Чим укомплектована насосна станція СУНАП/ПЧ?
11. Хто випускає енергозберігаючі насосні станції підкачки?
12. Яка оптимальна комплектація насосної станції СУНАП/ПЧ?
1. Якщо у Вашому населеному пункті одна, чи дві висотні будівлі, то недоцільно у всій системі водопостачання населеного пункту підтримувати високий тиск, необхідний для цих висотних будинків. Набагато ефективніше для цих будинків використати насосні станції підкачки, які підключаються до системи водопостачання і піднімають (підкачують) тиск до рівня, достатнього для нормального водопостачання цих будівель, чи навіть окремих мікрорайонів.
2. Як правило, насосні станції підкачки мають два насоси однакової потужності, але інколи потужність насосів буває різною. Однакову потужність насосів вибирають тому, що один насос використовують, як основний, а другий, як резервний. Все ж таки краще мати насоси різної потужності, що дає можливість більш ефективно реагувати на добові зміни споживання води, але для цього необхідно мати якийсь автоматичний пристрій, за допомогою якого буде включатися той, чи інший насос.
3. Всі ми знаємо, що насосні станції підкачки працюють цілодобово і при зміні розходу (споживання води) змінюється і тиск, адже продуктивність насосів не регулюється. В зв’язку з цим в часи «пік» на верхніх поверхах може не бути води, а при відсутності розходу тиск буде занадто високим, тому доцільно в насосних станціях підкачки використовувати частотне регулювання швидкості насоса, а відповідно і його продуктивність. Для цих цілей наш сервісний центр випускає енергозберігаючі насосні станції підкачки СУНАП/ПЧ, в яких використовуються спеціалізований перетворювач частоти FC 202 компанії Данфосс.
4. Той, хто використовує насосні станції підкачки СУНАП/ПЧ з частотним регулюванням давно забув про головну біль з-за скарг про не якісне водопостачання, а в якості подарунка отримує 25 – 40 % економії електроенергії. Якщо ж частотне регулювання насосного агрегату таке ефективне, то чому тоді чому досить часто зустрічаються звичайні насосні станції підкачки без ніякого регулювання?
5. Річ у тому, що насосні станції підкачки, як холодної, так і гарячої води у більшості випадків встановлюються в тепло пунктах. Так, як тепло пункти підпорядковуються тепломережам, а насосні станції підкачки підпорядковуються водоканалам, то виникає конфлікт інтересів, а саме – тепломережі не зацікавлені в економії електроенергії на насосних станціях підкачки, адже за спожиту електроенергію платять не вони, а водоканал. Але здоровий глузд бере верх і на тепло пунктах все ж таки встановлюються енергозберігаючі станції підкачки з частотним приводом.
6. По великому рахунку насосні станції підкачки нічим не відрізняються від насосних станцій ВНС, правда вони додатково комплектуються реле мінімального тиску, яке встановлюється на вході станції підкачки. Реле мінімального тиску необхідно для того, щоб у випадках низького тиску на вході насосна станція підкачки не викачувала осадок з системи водопостачання, який відшаровується від стінок водопроводу при роботі насосної станції в такому режимі.
7. Можливо це і не в тему, але на одній станції підкачки після проведення аварійного ремонту всі насоси почали просто «ревіти», а вхідний патрубок розігрівся так, що вода в ньому просто закипіла. Почали шукати причину, згадували про що завгодно, дійшли і до вічного двигуна (тепло генератор Потапова), і майже попали в точку. Виявилося, що при ремонті поміняли місцями дві вхідні фази мережі живлення, в результаті чого всі насоси почали обертатися в зворотному напрямку, а кавітація тут, як тут – от Вам і тепло генератор.
8. Інколи для автоматизації насосних станцій підкачки намагаються використовувати мембранні баки (гідроакумулятори). Не робіть цього, крім неприємностей нічого не отримаєте. Якщо мембранні баки задовільно працюють в системах індивідуального водопостачання, то про насосні станції підкачки цього не скажеш, адже на верхніх поверхах вода буде постійно «пропадати». Таке технічне рішення намагалися використати багато разів, але кожний раз отримували незадовільний результат і відмовлялися від нього.
9. Тепер декілька слів про енергозберігаючі насосні станції підкачки СУНАП/ПЧ. Такі станції автоматично підтримують сталий тиск і на верхніх поверхах завжди є вода незалежно від розходу. Якщо розхід води невеликий, або відсутній, то станція СУНАП/ПЧ переходить в режим очікування («засипає»), але для цього потрібно, щоб станція підкачки мала зворотній клапан. Якщо продуктивності одного насоса буде недостатньо для підтримання заданого тиску, то насосна станція підкачки включить допоміжний насос. Насосна станція автоматично змінює уставку тиску (величину заданого тиску) по запрограмованій Вами добовій карті режимів роботи. Крім добової карти враховуються режими святкових і вихідних днів.
10. Конструктивно насосні станції СУНАП/ПЧ поставляються повністю укомплектовані всім необхідним обладнанням: вхідним автоматичним вимикачем, швидкодіючими запобіжниками, спеціалізованим європейським перетворювачем частоти для систем водопостачання і водовідводу компанії Данфосс, датчиком тиску, реле мінімального тиску, органами управління, системою візуалізації і сигналізації робочих і аварійних режимів, технологічним лічильником електроенергії. При необхідності електронні плати перетворювача частоти покриваються допоміжним захисним шаром компаунда, який захищає їх від негативного впливу оточуючого середовища (волога, пил, агресивні гази, атмосферні осадки у вигляді інею і роси і таке інше).
11. Сервісний центр науково виробничого підприємства Техносервіспривід є офіційним сервісним партнером і зразковим дистриб’ютором приводної техніки Данфосс, на базі якої виготовляє енергозберігаючі насосні станції підкачки СУНАП/ПЧ. При виготовлені цих станцій враховуються не тільки технічні характеристики і специфічні режими роботи насосних станцій підкачки, але і всі Ваші побажання, в результаті чого Ви отримаєте від виробника відмінну станцію підкачки, укомплектовану європейським обладнанням за помірну ціну.
12. На фотографії насосна станція підкачки гарячої води, яка встановлена в приміщенні тепло пункту. До складу насосної станції входить перетворювач частоти, конструктивного виконання ІР 55, який встановлений на стінку в тепло пункті. Ліворуч швидкодіючі запобіжники , а внизу в невеликій шафі встановлено перекидний рубільник, за допомогою якого до виходу перетворювача частоти підключається один з двох насосних агрегатів. Така комплектація насосної станції підкачки без шафи є оптимальною, як з технічної точки зору, так і з економічної.
