Сервісний центр науково-виробничого підприємства «ТехноСервісПривід»
Насосні станції другого підйому СУНА/ВНС – Каскад
1. Де використовується каскадне включення насосів?
2. З якою метою використовуються насосні станції СУНА/ВНС – Каскад?
3. Скількома насосами може управляти каскадний контролер насосної станції?
4. Як краще включати допоміжні насоси?
5. Коли доцільно використовувати режим обходу перетворювача частоти?
6. Якою повинна бути потужність допоміжних насосів?
7. Скільки параметрів має каскадний контролер насосної станції СУНА/ВНС – Каскад?
8. На яку відстань можна винести локальну панель управління насосної станції?
9. Чому замовляти насосні станції в сервісному центрі вигідно?
10. Що дає термостатування насосної станції?
1. Каскадне включення групи насосів на водонасосних станціях (ВНС) використовуються досить таки часто. Це пояснюється тим, що маючи декілька насосів набагато легше забезпечити «живучість» (надійність) ВНС і відносно просто реагувати на значне збільшення/зменшення розходу води шляхом включення/виключення допоміжних насосів. Немаловажним є і та обставина, що Ви маєте можливість оперативного маневру в разі виходу з ладу насосного обладнання, або при проведені регламентних робіт.
2. Насосні станції СУНА/ВНС – Каскад призначені для використання в системах водопостачання другого підйому з оптимальним каскадним управлінням допоміжних насосів з метою економії електроенергії і підтримання сталого тиску незалежно від споживання води; з метою зменшення механічних і електричних перевантажень насосних агрегатів; з метою зменшення механічних перевантажень зворотних клапанів і запірної арматури; з метою унеможливлення гідро ударів.
3. Насосні станції СУНА/ВНС – Каскад комплектуються спеціалізованим перетворювачем частоти для систем водопостачання, в плату управління якого інтегровано каскадний контролер. Максимальне число насосів, якими управляє такий каскадний контролер – шість, один насос працює від перетворювача частоти, а для п’яти допоміжних насосів каскадний контролер формує сигнали управління («сухий» контакт). При використанні розширеного каскадного контролера число насосів збільшується до восьми.
4. Технічні характеристики роботи насосної станції з основним насосом, який працює з перетворювачем частоти абсолютно однакові з технічними характеристиками Насосної станції другого підйому СУНА/ВНС, тому на них зупинятися не будемо, а розглянемо яким чином можна управляти допоміжними насосами. Найчастіше СУНА/ПЧ – Каскад комплектується одним перетворювачем частоти і пристроями плавного пуску по числу допоміжних насосів. В такій комплектації значно зменшуються гідро удари при включенні допоміжних насосів. Інколи для пуску допоміжних насосів використовують контактори, що значно гірше з технічної токи зору – значні гідро удари і перевантаження, як насосного обладнання, так і всієї водопровідної мережі і арматури.
5. В залежності від того, чи за допомогою пристрою плавного пуску, чи за допомогою контакторів включається допоміжний насос, каскадний контролер по різному зменшує швидкість основного насоса перед включенням допоміжного. Це робиться для того, щоб зменшити гідро удари, які виникають при включенні допоміжного насосу. Найкраще було б оснастити всі насоси перетворювачами частоти, але це може дозволити собі не кожний, тому шукають технічні прийоми, за допомогою яких використовують один перетворювач частоти, який по черзі підключається до допоміжних насосів. Таке підключення називається режимом обходу перетворювача части. Наш сервісний центр випустив декілька таких насосних станцій, але в подальшому відмовився від режиму обходу, тому, що вартість релейно-контакторної схеми, яка необхідна для реалізації цього режиму спів розмірна з вартістю пристроїв плавного пуску, але набагато складніша і громіздкіша. Режим обходу перетворювача части може себе виправдати при живлені каскадної насосної станції від автономного джерела живлення обмеженої потужності.
6. Якщо на насосній станції всі насоси однакової потужності, то при каскадному включенні можуть виникати ситуації, при яких потужності основного насоса буде ледь-ледь недостатньо для підтримання заданого тиску, а при підключені допоміжного насосу такої самої потужності – двох буде забагато і каскадний контролер буде постійно включати/виключати допоміжний насос. Щоб уникнути такої ситуації дуже бажано, щоб на «допомогу» включався насос меншої потужності ніж основний, але з практичної точки зору доцільніше мати однакові насоси, тому треба якимось чином дещо зменшити їх продуктивність. Найкраще за допомогою перетворювачів частоти, набагато гірше за допомогою задвижок.
7. Каскадний контролер насосної станції СУНА/ВНС – Каскад по черзі включає в роботу допоміжні насоси з метою однакового напрацювання, або примусово через деякий час, щоб насоси не «прикіпали», але це тільки один параметр каскадного контролера нашої насосної станції, а він має 91 параметр і дозволяє настроїти любий алгоритм роботи, врахувати любу ситуацію і таке інше.
8. Як згадувалося вище, насосна станція СУНА/ВНС – Каскад може поставлятися в любій комплектації. Так, як на ВНС всі насоси, як правило, розміщенні в одному приміщені, то управління всіма насосами може виконуватися з однієї шафи, що в більшості випадків зручніше, ніж використання декількох шаф. Дуже зручно, щоб локальна панель управління і програмування насосної станції знаходилася в приміщенні для операторів. За допомогою такої виносної панелі можна контролювати всі параметри насосної станції, а при необхідності їх оперативно змінювати. Як правило відстань, на яку можна винести локальну панель становить не більше 5 – 10 метрів, а в насосній станції СУНА/ВНС – Каскад локальну панель управління можна винести на відстань до 1000 метрів, доплативши практично тільки за вартість кабелю.
9. Замовляти насосні станції в сервісному центрі науково-виробничого підприємства «Техносервіспривід» вигідно для Вас, адже купувати обладнання безпосередньо у виробника набагато зручніше і дешевше для Вас, а гарантійне і післягарантійне обслуговування від виробника зніме всі проблеми, які можуть виникнути при покупці обладнання через «треті» руки.
10. На фотографії насосна станція СУНА/ВНС – Каскад невеликої потужності з каскадним включенням одного допоміжного насосу за допомогою пристрою плавного пуску. Станція розміщена в металевій шафі з системою термостатування, яка при необхідності включить примусову вентиляцію влітку, або підігрів взимку. Наявність термостатування дає можливість експлуатувати таку насосну станцію в неопалювальному приміщенні і уникнути утворення атмосферних осадків у вигляді інею і роси, які негативно впливають на надійність електротехнічного обладнання.
