Сервісний центр науково-виробничого підприємства «ТехноСервісПривід»
Насосні станції другого підйому СУНА/ВНС
1. З якою метою використовують насосні станції другого підйому СУНА/ВНС?
2. Навіщо змінювати тиск на виході насосної станції?
3. Навіщо на насосній станції таймер реального часу?
4. Чи може СУНА/ВНС автоматично виявити порив водогону?
5. Чому насосна станція СУНА/ВНС економить більше електроенергії?
6. Що таке «сплячий» режим насосної станції?
7. Яке конструктивне виконання насосної станції найкраще?
8. Чому дешеві насосні станції економічно невигідні?
9. Які основні технічні характеристики насосної станції СУНА/ВНС?
10. Хто дає гарантію на насосну станцію?
11. Невже знов не в тему?
12. Хто знайде насосну станцію на фотографії?
1. Станції управління насосними агрегатами СУНА/ВНС, в яких використовується частотне регулювання, призначені для використання на водонасосних станціях (ВНС) другого підйому з метою економії електроенергії і підтримання сталого тиску в трубопроводі незалежно від розходу (споживання) води.
2. Той, хто хоче отримати максимальну економію електроенергії при використанні насосних станцій з частотно-регульованим електроприводом, той повинний знати, що треба підтримувати мінімально допустимий тиск не на виході насосної станції, а у самого віддаленого споживача. Що ж це значить? – а це значить те, що у більшості випадків на виході ВНС підтримують постійно такий тиск, щоб у часи «пік» у самого віддаленого споживача був тиск в межах 0,8 – 1,2 атмосфери, достатній для роботи побутових приладів. Враховуючи те, що часи «пік» становлять декілька годин на добу, то весь останній час у віддаленого споживача тиск буде значно більшим ніж потрібно, а це значить, що насосна станція буде споживати «зайву» електроенергію на створення нікому не потрібного підвищеного тиску. Насосна станція другого підйому СУГНА/ПЧ автоматично змінює в трубопроводі тиск згідно вибраної Вами карти режимів, що дає додаткову економію електроенергії.
3. Автоматична зміна уставки тиску виконується таймером реального часу, який інтегрований безпосередньо в плату управління спеціалізованого перетворювача частоти насосної станції другого підйому СУНА/ВНС. Це дуже зручно, адже зміну тиску в системі водопостачання можна програмувати не тільки з урахуванням графіку добового розходу (споживання) води, а й з урахуванням вихідних і святкових днів.
4. Про те, які збитки приносять пориви водопроводу знають всі, тому всі водоканали намагаються всіма можливими засобами зменшити їх число, а якщо порив стався, то, як найшвидше його локалізувати. Щоб локалізувати порив необхідно його виявити, для чого необхідно утримувати бригаду «обходчиків», яким також не завжди вдається оперативно його виявити. Насосна станція другого підйому СУНА/ВНС значно зменшить кількість поривів, тому, що при частотному управлінні відсутні гідро удари, а якщо вони і виникнуть по якійсь причині, то вона автоматично виявить порив водогону, сформує аварійний сигнал і зупинить насос. Це дуже важлива і необхідна функція, яка значно збереже Ваші кошти на ліквідацію наслідків поривів водогону.
5. Що стосується економії електроенергії, то насосна станція другого підйому СУНА/ВНС, при всяких рівних умовах, дасть більшу економію в порівнянні з іншими насосними станціями, тому, що в ній використовується спеціалізований перетворювач частоти, який спеціально «заточений» для використання в системах водопостачання. А що ж це за такі «заточки»? Про таймер реального часу і про режим виявлення поривів і витоків ми вже розповідали в попередніх абзацах, а зараз згадаємо про режим очікування, який також дає реальну економію електроенергії.
6. Під час роботи насосної станції другого підйому обов’язково виникають ситуації, коли споживання води дуже незначне, або зовсім відсутнє, наприклад вночі. В звичайних насосних станціях перетворювач частоти зменшить швидкість насоса і насос вже не буде створювати тиск, але буде споживати електроенергію. В таких ситуаціях значно краще просто автоматично зупинити насос, а при необхідності знову автоматично включити насос. Такий режим очікування («сплячий»режим) дає 3 – 5% додаткової економії електроенергії і «задарма» не «спрацьовує» насос.
7. Що стосується конструктивного виконання насосної станції другого підйому СУНА/ВНС, то воно може бути від ІР 20 до ІР 55, все залежить від Ваших вимог. Так, як ВНС у більшості випадків мають задовільні умови експлуатації, то дуже часто спеціалізований перетворювач частоти закріпляють просто на стіні, а вхідний автоматичний вимикач і швидкодіючі запобіжники встановлюють в окремій невеличкій шафі. При цьому, з технічної точки зору найкращим варіантом буде використання перетворювача частоти з конструктивним виконанням ІР 55. На жаль перетворювач частоти ІР 55 дещо дорожчий за ІР 20 і перевагу віддають дешевшому варіанту.
8. Якщо з вибором дешевшого конструктивного виконання перетворювача частоти ІР 20 ще можна якось погодитися, то вибір простого дешевого перетворювача просто економічно не вигідно. Більшість з нас переконує себе в тому, що основним критерієм при виборі насосної станції є мінімальна ціна, але придбавши таку станцію Ви обов’язково побачите, що і цього нема, і те не так працює, і що обов’язково щось добавити-переробити треба, так і будете постійно «кувиркатися», адже дешеві насосні станції ненадійні, дають меншу економію електроенергії, мають значно гірші технічні і експлуатаційні характеристики – за то дешевші. Переконувати нікого не збираємося, але нагадуємо прислів’я, що з дешевої риби пісна юшка.
9. Основні технічні характеристики:
- потужність – до 800 кВт;
- напруга живлення – 3 х 380 В;
- довжина моторного кабелю – до 300 метрів;
- виносна локальна панель управління до 1000 метрів;
- захист від обриву вхідної або вихідної фази, від повишеної/пониженої напруги живлення, від перевантаження і перегріву двигуна насоса, від поривів водопроводу;
- ручний/автоматичний режими роботи, режим очікування, режим компенсації потоку, режим заповнення трубопроводу, режим оптимізації енергоспоживання.
Насосні станції поставляються в металевих шафах і комплектуються таймером реального часу, каскадним контролером, логічним контролером, технологічним лічильником електроенергії, виносною (до 1000 метрів) локальною панеллю управління, обмежувачами грозових і комутаційних перенапруг, датчиком тиску , вхідним автоматичним вимикачем, швидкодіючими запобіжниками.
10. Всі комплектуючі насосної станції виключно європейського виробництва. Насосні станції СУНА/ВНС виготовляє сервісний центр науково-виробничого підприємства ТехноСервісПривід власними силами на власному обладнанні і в разі необхідності сам проводить гарантійне і післягарантійне обслуговування, адже ми офіційний сервісний партнер приводної техніки Данфосс, яка використовується в наших станціях. Гарантія з «перших рук» від виробника – це дуже вигідно і зручно для Замовників.
11. Можливо це і не в тему, але в момент закінчення написання цієї статті в наш сервісний центр звернулися з проханням відремонтувати перетворювач частоти Ш…..р, потужністю 90 кВт, який використовувався на ВНС. Це ніяка не антиреклама, просто до нас звертаються дуже багато таких «бідачок», які залишаються сам на сам зі своїми проблемами, адже не всі поставщики перетворювальної техніки мають свої сервісні центри. На жаль ми не змогли допомогти, тому, що запасні частини від перетворювачів частоти Данфосс ну ніяк не підходять до інших перетворювачів. От Вам і економія, а новий ПЧ 90 кВт коштує немало, тому обов’язково при покупці переконайтеся чи зможете Ви в разі потреби відремонтувати куплене обладнання.
12. На фотографії (зліва зверху) на насосній станції, потужністю 800 кВт, наші спеціалісти проводять пусконалагоджувальні роботи.
