Сервісний центр науково-виробничого підприємства «ТехноСервісПривід»
Енергозберігаючі каналізаційні насосні станції СУНА/КНС
1. Який принцип роботи каналізаційної насосної станції? 2. Чому на КНС використовують декілька насосів? 3. Які існують проблеми на КНС? 4. Які переваги частотного регулювання на КНС? 5. За рахунок чого ж отримують економію електроенергії на КНС? 6. Що таке «інтелектуальний» режим роботи КНС? 7. Чи потрібний резервуар для фекальних вод на КНС? 8. Які перетворювачі частоти використовуються в насосних станціях СУНА/КНС? 9. Як захищають насосну станцію від негативного впливу оточуючого середовища? 10. Чим комплектують насосну станцію СУНА/КНС? 11. Який датчик рівня треба використовувати в насосних станціях КНС? 12. Які технічні характеристики каналізаційних насосних станцій СУНА/КНС? 13. Чим може бути корисним для Вас сервісний центр?
1. Мабудь каналізаційні насосні станції (КНС) були автоматизовані найпершими, тому, що це надзвичайно важливі об’єкти, наслідки незадовільної роботи яких дуже неприємні, адже прибирати фекалії невелике задоволення. Саме тому при заповнені резервуару КНС автоматично включається насос, який працює до тих пір, поки рівень стоків в резервуарі не досягне нижнього рівня. Принцип роботи насосної каналізаційної станції, як бачимо, такий самий, як в артезіанській насосній станції з водонапірною вежею, але відрізняється алгоритм включення насосів.
2. Практично на всіх каналізаційних насосних станціях використовується по декілька насосних агрегатів, що дає можливість оперативно реагувати не тільки на добову зміну надходження фекальних вод, а і на надходження зливових вод під час дощу і танення снігу. Кожний насос автоматично включається своїм датчиком верхнього рівня, а всі насоси виключаються одним датчиком нижнього рівня. На КНС використовуються штирьові або поплавкові датчики рівня.
3. Незважаючи на те, що на КНС насоси працюють в автоматичному режимі, але залишаються проблеми з поривами каналізаційних колекторів, які виникають з-за гідро ударів під час прямих пусків насосних агрегатів. Крім цієї проблеми виникає ще й головна біль при платі за спожиту електроенергію, адже з кожним роком її вартість зростає. Для ефективного вирішення цих проблем сервісний центр пропонує енергозберігаючі каналізаційні насосні станції СУНА/КНС з частотно-регульованим електроприводом.
4. При використанні енергозберігаючих станцій управління насосними агрегатами на КНС Ви забудете про пориви каналізаційних колекторів від гідро ударів, адже при частотному регулюванні вони просто не існують. Що стосується економії електроенергії, то вона буде не меншою ніж на водонасосних станціях ВНС, а в деяких випадках і більшою. Дехто в це не вірить, а дарма, адже практичне використання частотного регулювання на КНС беззаперечно свідчить про економію 25 – 40 % електроенергії.
5. За рахунок чого ж отримують економію електроенергії на КНС? По-перше, всі знають, що для перекачування одного і того ж об’єму рідини ідеальний насос на половинній швидкості витратить в два рази більше часу ніж на повній, але на перекачку використає у вісім разів менше енергії. Реальні насоси дають значно меншу економію, але 25 – 40 % економії на дорозі не валяються. Якщо в резервуарі автоматично підтримувати максимально допустимий верхній рівень стоків, то тиск, який утворюється при цьому, буде «допомагати» насосу, а це хоч і невеличка, а все ж таки економія. Далі, при перекачуванні фекальних вод на понижені швидкості зменшується гідродинамічний опір колектора, а це знову ж таки економія.
6. Якщо ж експериментальним шляхом визначити швидкість насоса, при якій питомі витрати електроенергії на перекачування одного метра кубічного фекальних вод буде найменшою, і по можливості працювати на цій швидкості, то економія електроенергії на каналізаційній насосній станції буде найбільшою. Такий режим роботи КНС ми називаємо «інтелектуальним».
7. Так, як при частотному регулюванні автоматично підтримується заданий рівень стічних вод в резервуарі КНС, то по великому рахунку цей резервуар і не потрібний, або може бути значно меншого розміру, а це економія коштів на будівництво КНС.
8. Для каналізаційних насосних станцій сервісний центр випускає енергозберігаючі станції управління насосними агрегатами СУНА/КНС. В цих станціях використовується спеціалізований перетворювач частоти FC 200 компанії Данфосс, який спеціально розроблено для використання в системах водопостачання і водовідведення. 9. Так, як умови, в яких експлуатуються насосні станції КНС бувають різними, то для захисту перетворювачів частоти від вологи і пилу вони мають конструктивне виконання IP 55, а для захисту від агресивного середовища електронні плати покриваються допоміжним захисним шаром компаунда.
10. Насосні станції СУНА/КНС поставляються в металевому корпусі, комплектуються вхідним автоматичним вимикачем, швидкодіючими запобіжниками, спеціалізованим перетворювачем частоти, датчиком рівня, технологічним лічильником електроенергії, органами управління, системою візуалізації і аварійної сигналізації.
11. В якості датчика рівня ми використовуємо гідростатичний датчик, до роботи якого не виникає ніяких питань, в той час, як в ультразвукових датчиках рівня при втраті ехо сигналу датчик «зависає» на декілька хвилин з витікаючими з цього наслідками. Для зворотного зв’язку використовуйте тільки гідростатичні датчики рівня.
12. Основні технічні характеристики каналізаційних насосних станцій СУНА/КНС: - напруга живлення – 3 х 380 В, 50 Гц; - конструктивне виконання від ІР 20 до ІР 55; - комплексний захист двигуна і насоса; - захист від поривів колектора; - захист від виходу з ладу, або обриву датчика зворотного зв’язку; - на вході перетворювача частоти встановлено вхідні силові дроселі; - наявність вхідного фільтра радіо завад; - максимальна довжина моторного кабелю до 300 метрів; - насосна станція укомплектована каскадним і логічним контролерами, таймером реального часу; - ручний/автоматичний режим роботи, режим очікування («сплячий» режим), режим заповнення колектора, режим оптимізації енергоспоживання; - виносна локальна панель управління (до 1000 метрів).
13. Сервісний центр пропонує Вам каналізаційні насосні станції СУНА/КНС власного виробництва, в яких використовується спеціалізований перетворювач частоти Данфосс, виготовлений в Європі. Так, як сервісний центр одночасно являється зразковим дистриб’ютором і сервісним партнером Данфосс, то і ціни у нас привабливіші і гарантійне і післягарантійне обслуговування виконуємо також ми, а для Замовника це зручно і вигідно.
|