Сервісний центр науково-виробничого підприємства «ТехноСервісПривід»
Артезіанські насосні станції СУГНА/ПЧ – Каскад
1. Де використовуються каскадні контролери?
2. Що «може» каскадний контролер артезіанської насосної станції СУГНА/ПЧ – Каскад?
3. Як зробити механічний каскадний контролер?
4. Чи можна самому виготовити електронний каскадний контролер?
5. Які переваги каскадного контролера артезіанської насосної станції СУГНА/ПЧ – Каскад?
6. Як включати допоміжні глибинні насоси?
7. Як управляти насосними станціями на значній відстані?
8. Що входить до складу стандартної поставки СУГНА/ПЧ – Каскад?
9. Як захищати допоміжні глибинні насоси?
10. Чому вигідно замовляти насосні станції в сервісному центрі?
1. В багатьох населених пунктах і на деяких промислових підприємствах в артезіанських системах водопостачання використовується декілька насосних станцій, які працюють безпосередньо на один водогін (трубопровід). В залежності від розходу (споживання води) працює одна, або декілька артезіанських насосних станцій. Рішення на включення/відключення насосних станцій приймає оператор, або диспетчер. А невже не можна автоматично, по мірі необхідності, включати/відключати ці насосні станції? Звичайно можна, а пристрій, за допомогою якого виконується автоматичне управління насосними станціями, називається каскадний контролер.
2. Артезіанська насосна станція СУГНА/ПЧ – Каскад оснащена каскадним контролером і автоматично підтримує заданий тиск в системі водопостачання незалежно від величини споживання води. Сталий тиск підтримується за рахунок регулювання швидкості, а відповідно і продуктивності основного насосу, який підключено до перетворювача частоти, і каскадного підключення допоміжних (до 6 шт.) артезіанських насосних станцій. Насосна станція СУГНА/ПЧ – Каскад крім високих параметрів водопостачання дає економію 25 – 40% електроенергії, що на сьогоднішній день дуже важливо.
3. Комусь може показатися, що каскадний контролер можна самому зібрати, наприклад, на реле тиску, і особливо не «заморочуватися» на цьому. Такий підхід має право на «життя», але він дуже примітивний, адже крім простого включення/виключення насосів каскадний контролер повинний враховувати цілу низку логічних дій. Наприклад, він не повинний миттєво реагувати на кожний «чих» в системі – короткочасне зменшення/збільшення тиску в трубопроводі при короткочасному залповому заборі води. Каскадний контролер не повинний «тупо» включати насоси, а по якомусь алгоритму, наприклад, однакове напрацювання насосів, або обов’язкове включення кожного насосу на декілька годин через кожні сім днів «простою» - згідно технічних умов глибинні насоси повинні регулярно включатися, якщо вони встановлені в артезіанській свердловині.
4. Так це ж все «запросто» можна зробити на звичайному контролері можете хтось сказати. Звичайно можна, але цей контролер треба купити, запрограмувати і «зістикувати» з перетворювачем частоти артезіанської насосної станції. З цим зможе справитися хороший програміст, який має досвід роботи з каскадним включенням насосів. Наприклад, яка різниця каскадному контролерові, як буде включатися допоміжний насос – за допомогою контактора, чи за допомогою пристрою плавного пуску? Можливо для нього і не має різниці, а от системи водопостачання є, і ось яка. Перед тим, як включити допоміжний насос каскадний контролер зменшує швидкість основного насосу, щоб при включені допоміжного не було значних гідро ударів. Якщо пуск допоміжного насоса прямий, за допомогою контактора, то контролер практично зупиняє основний насос. Якщо ж використовується пристрій плавного пуску, то швидкість основного насосу зменшується наполовину. А скільки ще таких нюансів треба знати, щоб зробити хороший каскадний контролер.
5. Як згадувалося вище, артезіанська насосна станція СУГНА/ПЧ – Каскад вже укомплектована каскадним контролером, але весь «цимус» в тому, що цей контролер інтегрований в схему управління спеціалізованого перетворювача частоти, розробленого спеціально для систем водопостачання, який використовується в насосній станції. Такий каскадний контролер не потребує ніяких допоміжних зовнішніх пристроїв і враховує всі можливі і на перший погляд «неможливі» режими роботи артезіанських насосних станцій, які працюють в режимі каскадного включення.
6. Те, що каскадний контролер артезіанської насосної станції СУГНА/ПЧ – Каскад сформує найкращим чином команди («сухий» контакт) на включення допоміжних насосів – очевидно, але, як безпосередньо будуть включатися допоміжні насоси треба визначитися Вам. Як згадувалося вище, включення допоміжного насосу може бути за допомогою контакторів і пристроїв плавного пуску, а ще краще за допомогою перетворювача частоти. Як показує практика використання перетворювача частоти на допоміжній артезіанській станції використовується дуже рідко з-за відносно великої вартості, хоча цей варіант, з технічної точки зору, найкращий. Найчастіше використовуються пристрої плавного пуску, які обмежують механічні і електричні перевантаження глибинного насосу і значно зменшують гідро удари в артезіанській системі водопостачання.
7. Якщо артезіанська насосна станція СУГНА/ПЧ – Каскад територіально знаходиться поряд з допоміжними станціями, то передача команд управління по кабелю, довжиною декілька сот метрів не визиває значних технічних проблем. Якщо ж насосні станції знаходяться на відстані декількох кілометрів, то про кабель треба забувати. В таких випадках СУГНА/ПЧ – Каскад і допоміжні станції оснащуються системами дистанційного керування на базі GSM-модемів.
8. До складу стандартної комплектація артезіанської насосної станції СУГНА/ПЧ – Каскад входить перетворювач частоти з вмонтованим каскадним контролером і технологічним лічильником електроенергії, датчик тиску, швидкодіючі запобіжники і вхідний автоматичний вимикач. Якщо насосна станція поставляється в шафі, то вона комплектується органами управління і сигналізацією робочих і аварійних режимів роботи. В залежності від того, як Ви збираєтеся пускати допоміжні насоси, то насосна станція комплектується або контакторами (по числу допоміжних артезіанських станцій), або пристроями плавного пуску, або перетворювачами частоти.
9. Що стосуються основної артезіанської насосної станції, на які встановлена СУГНА/ПЧ – Каскад, то всі її технічні і експлуатаційні характеристики, всі захисти глибинного насоса і всі режими роботи такі ж самі, як і в «Артезіанській насосній станції СУГНА/ПЧ». Захист глибинних насосів допоміжних насосних станцій вирішується в кожному конкретному випадку. Наприклад, на фотографії видно, що артезіанська насосна станція СУГНА/ПЧ – Каскад розрахована на управління основним глибинним насосом і одним допоміжним. Допоміжний глибинний насос включається за допомогою самого простого пристрою плавного пуску (біля правої сторони шафи), тому для захисту насоса використовується допоміжний захисний пристрій (білий пристрій біля перетворювача частоти).
10. Замовляти станції управління глибинними насосними агрегатами, які працюють в режимі каскадного включення в сервісному центрі вигідно для Вас, адже Ви отримаєте їх безпосередньо від виробника, який врахує всі Ваші побажання, введе в експлуатацію насосну станцію, забезпечить технічну підтримку і сервісне обслуговування.