Преобразователи частоты


Сплячий режим насосних станцій

РЕЖИМИ РОБОТИ НАСОСНИХ СТАНЦІЙ


Встановивши на насосну станцію енергозберігаючу перетворювальну техніку і не налаштувавши оптимальний режим роботи системи водопостачання ви не отримаєте максимальної економії електроенергії.

Якщо ж ваш перетворювач частоти має обмежені функціональні можливості (дешеві китайські перетворювачі частоти і їм подібні), або ви не активували «сплячий» режим роботи Ваших енергозберігаючих насосних станцій (російською насосные станции), то ви взагалі можете не отримати економії електроенергії, а в деяких випадках споживати її ще більше ніж до використання перетворювача частоти.

ОПТИМАЛЬНИЙ ТИСК НАСОСНИХ СТАНЦІЙ


Для прикладу розглянемо насосну станцію системи водопостачання на базі артезіанської свердловини і водонапірної вежі, яка включає глибинний насос при зниженні тиску до 2,8 атмосфер і виключає насос при 4,2 атм. Якщо ви встановите на цю насосну станцію перетворювач частоти, то для його ефективного використання необхідно підтримувати мінімально допустимий тиск – в данному випадку 2,8 атмосфери. Якщо ж ви будете підтримувати тиск на рівні 3,5 атмосфери, або 4, то про економію електроенергії можете і не думати, адже для підтримання більш високого тиску насос буде споживати більше електроенергії.

СПЛЯЧИЙ РЕЖИМ НАСОСНОЇ СТАНЦІЇ


Якщо розхід (споживання) води відсутній, або майже відсутній, то в такому випадку недоцільно залишати включеним насос, адже він споживає електроенергію не для підтримання, а тільки для утримання тиску в мережі водопостачання, з чим прекрасно справляється і зворотній клапан. Зупинку насоса при відсутності розходу називають режимом очікування, або «сплячим» режимом.

Отже, для того, щоб активувати «сплячий» режим, якщо ваш перетворювач частоти його має, необхідно мати ще і справні зворотні клапани на насосній станції.

ПРОГРАММУВАННЯ СПЛЯЧОГО РЕЖИМУ НА НАСОСНІЙ СТАНЦІЇ


Перед програмуванням «сплячого» режиму необхідно зробити наступне:

Закрити задвижку на насосній станції і в ручному режимі поступово збільшувати швидкість до тих пір, поки не отримаєте заданий тиск (тиск, який ви будете підтримувати в замкнутій системі регулювання). Ця швидкість і буде відправним пунктом при программуванні «сплячого» режиму (параметр 22 – 29).

Про те, як запрограмувати насосну станцію для підтримання тиску на заданномі рівні в автоматичному режимі описано в нашій статті «Программирование преобразователя частоты», а тут ми розглянемо тільки програмуванні «сплячого»режиму.

В таблиці приведено перелік параметрів, які необхідно запрограмувати для переходу насосної станції в сплячий режим при відсутності розходу.

В параметрі 22 – 29 необхідно записати швидкість, яку ви отримали при роботі насоса на закриту задвижку.

В параметрі 22 – 44 необхідно запрограмувати мінімальне значення тиску (в % від уставки пар. 20 – 21) до якого може знижуватися тиск в системі водопостачання, при якому насос вийде зі сплячого режиму.

В параметрі 22 – 45 необхідно запрограмувати максимальне значення тиску (в % від уставки пар. 20 – 21) до якого може підвищуватися тиск в системі водопостачання, при якому насос ввійде в сплячий режим.

В параметрі 22 – 46 програмується час, на протязі якого насосна станція буде підвищувати тиск до значення, запрограмованого в параметрі 22 – 45.

Программирование спящего режима  преобразователя частоты VLT FC 202

Описание параметра

№ пар.

Значение параметра

Обнаружение низкой скорости

22 - 22

Разрешено [1]

Функция при отсутствии потока

22 - 23

Спящий режим [1]

Задержка при отсутствии потока

22 - 24

10 сек

Скорость при отсутствии потока

22 - 29

Швидкість насоса при закритій задвижці (Гц)

Минимальное время в спящем режиме

22 - 41

10 сек

Задание выхода из спящего режима

22 - 44

10%

Задание входа в спящий режим

22 - 45

10%

Максимальное время форсирования давления

22 - 46

60 сек

 

Наше підприємство має досвід в розробці, виготовлені і в налагоджені енергозберігаючих насосних станцій і пропонує вам ефективну співпрацю на взаємовигідних умовах.

 

Опрос

Какому производителю Вы доверяете ?
 

Случайное фото

danfoss-vlt-soft-starter-mcd-200.jpg